Language
/ Контакты /
Новые товары в магазине Armpower.net!

XVI EUROPEAN ARMWRESTLING CHAMPIONSHIPS 2006 >>>

XVI EUROPEAN ARMWRESTLING CHAMPIONSHIPS 2006 # Aрмспорт # Armsport # Armpower.net

XVI EUROPEAN ARMWRESTLING CHAMPIONSHIPS 2006 # Aрмспорт # Armsport # Armpower.net Hungary,

12:00 | 21.07.2006
XVI. European Championships, God, Hungary, 21.07.2006
europeans

XVI European Armwrestling Championships

21.07.2006 God, Hungary

Dear armwrestling friends!

It is a great pleasure for me as a president of EAF to invite you to the 16th championship of the strongest hands in Europe.

I expect that all of us together will make the consecutive successful step presenting the modern tendencies in our sport. Europe proved that its armwretlers are the strongest in the world and I believe that we shall turn the 16th European championship into a real atrmwrestling holiday.

Come to try your strength.

Assen Hadjitodorov

President of EAF

Dear Friends!

On behalf of Polish Armwrestling Federation I would like to invite everybody to XVI European Championships.

We hope that XVI European Championship will be excellent occasion for sport integration, manifestation of peace and international understanding.

Best regards

Igor Mazurenko

President of Polish Armwrestling Federation

Womens Juniors Left Hand 45 Kg
1. Nartikoeva, Karina (RUS) 10 Pts
2. Jablonskyte, Raminta (LIT) 7 Pts
3. Demchuk, Yuliya (UKR) 5 Pts
4. Lasota, Partycja (POL) 4 Pts
5. Chudycka, Izabela (POL) 3 Pts
Womens Juniors Right Hand 45 Kg
1. Nartikoeva, Karina (RUS) 10 Pts
2. Jablonskyte, Raminta (LIT) 7 Pts
3. Demchuk, Yuliya (UKR) 5 Pts
4. Lasota, Partycja (POL) 4 Pts
5. Chudycka, Izabela (POL) 3 Pts
Womens Juniors Left Hand 50 Kg
1. Babaieva, Snizhana (UKR) 10 Pts
2. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 7 Pts
3. Kudukhova, Syuzanna (RUS) 5 Pts
4. Sakeryte, Rasa (LIT) 4 Pts
5. Batchaeva, Bella (RUS) 3 Pts
6. Snoch, Milena (POL) 2 Pts
7. Bessala, Oksana (UKR) 0 Pts
Womens Juniors Right Hand 50 Kg
1. Babaieva, Snizhana (UKR) 10 Pts
2. Kudukhova, Syuzanna (RUS) 7 Pts
3. Batchaeva, Bella (RUS) 5 Pts
4. Snoch, Milena (POL) 4 Pts
5. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 3 Pts
6. Bessala, Oksana (UKR) 2 Pts
7. Sakeryte, Rasa (LIT) 0 Pts
Womens Juniors Left Hand 55 Kg
1. Khastsaeva, Leska (RUS) 10 Pts
2. Gorskova, Julia (RUS) 7 Pts
3. Boinik, Ganna (UKR) 5 Pts
4. Zwolak, Aleksandra (POL) 4 Pts
5. Gutteter, Magda (POL) 3 Pts
6. Sura, Dana (CZE) 2 Pts
7. Tomsone, Kristine (LAT) 0 Pts
Womens Juniors Right Hand 55 Kg
1. Khastsaeva, Leska (RUS) 10 Pts
2. Gorskova, Julia (RUS) 7 Pts
3. Tomsone, Kristine (LAT) 5 Pts
4. Gutteter, Magda (POL) 4 Pts
5. Sura, Dana (CZE) 3 Pts
6. Boinik, Ganna (UKR) 2 Pts
7. Zwolak, Aleksandra (POL) 0 Pts
Womens Juniors Left Hand 60 Kg
1. Shitina, Alina (RUS) 10 Pts
2. Kurenkova, Elena (RUS) 7 Pts
3. Ostrowska, Malgorzata (POL) 5 Pts
4. Krumina, Sigita (LAT) 4 Pts
5. Vysniauskaite, Irma (LIT) 3 Pts
6. Tovchenyk, Ruslana (UKR) 2 Pts
7. Shadura, Yana (UKR) 0 Pts
8. Kowanda, Daria (POL) 0 Pts
9. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
10. Juhasova, Simona (SVK) 0 Pts
Womens Juniors Right Hand 60 Kg
1. Meladze, Irina (RUS) 10 Pts
2. Shitina, Alina (RUS) 7 Pts
3. Ostrowska, Malgorzata (POL) 5 Pts
4. Nizynska, Magdalena (POL) 4 Pts
5. Vysniauskaite, Irma (LIT) 3 Pts
6. Shadura, Yana (UKR) 2 Pts
7. Tovchenyk, Ruslana (UKR) 0 Pts
8. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
9. Krumina, Sigita (LAT) 0 Pts
10. Juhasova, Simona (SVK) 0 Pts
Womens Juniors Left Hand 70 Kg
1. Tskhovrebova, Alina (RUS) 10 Pts
2. Dzhioeva, Marina (RUS) 7 Pts
3. Asnauskaite, Toma (LIT) 5 Pts
4. Dvorakova, Beata (CZE) 4 Pts
5. Drange, Andrea (NOR) 3 Pts
6. Lewandowska, Aleksandra (POL) 2 Pts
7. Novakova, Renata (CZE) 0 Pts
8. Ondo Estokova, Lucia (SVK) 0 Pts
Womens Juniors Right Hand 70 Kg
1. Dzhioeva, Marina (RUS) 10 Pts
2. Tskhovrebova, Alina (RUS) 7 Pts
3. Drange, Andrea (NOR) 5 Pts
4. Asnauskaite, Toma (LIT) 4 Pts
5. Novakova, Renata (CZE) 3 Pts
6. Ondo Estokova, Lucia (SVK) 2 Pts
7. Dvorakova, Beata (CZE) 0 Pts
8. Lewandowska, Aleksandra (POL) 0 Pts
Womens Juniors Left Hand 70+ Kg
1. Lalieva, Diana (RUS) 10 Pts
2. Samotoy, Alina (RUS) 7 Pts
3. Gedvilaite, Alina (LIT) 5 Pts
4. Shevchenko, Viktoriya (UKR) 4 Pts
5. Szafran, Karolina (POL) 3 Pts
6. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 2 Pts
7. Fernezova, Zuzana (SVK) 0 Pts
8. Lachkovicova, Lucia (SVK) 0 Pts
Womens Juniors Right Hand 70+ Kg
1. Lalieva, Diana (RUS) 10 Pts
2. Dzheranashvili, Teona (RUS) 7 Pts
3. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 5 Pts
4. Gedvilaite, Alina (LIT) 4 Pts
5. Shevchenko, Viktoriya (UKR) 3 Pts
6. Szafran, Karolina (POL) 2 Pts
7. Fernezova, Zuzana (SVK) 0 Pts
8. Lachkovicova, Lucia (SVK) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 50 Kg
1. Kuchiev, Soslan (RUS) 10 Pts
2. Rabinovich, Konstantin (RUS) 7 Pts
3. Babynin, Artsiom (BLR) 5 Pts
4. Adamchuk, Yevgeniy (UKR) 4 Pts
5. Brusnik, Yevheniy (UKR) 3 Pts
Mens Juniors Right Hand 50 Kg
1. Rabinovich, Konstantin (RUS) 10 Pts
2. Kuchiev, Soslan (RUS) 7 Pts
3. Adamchuk, Yevgeniy (UKR) 5 Pts
4. Babynin, Artsiom (BLR) 4 Pts
5. Brusnik, Yevheniy (UKR) 3 Pts
Mens Juniors Left Hand 55 Kg
1. Mullagulov, Eduard (RUS) 10 Pts
2. Gorbunov, Sergiy (UKR) 7 Pts
3. Stelnyk, Oleksandr (UKR) 5 Pts
4. Yordanov, Nikolay (BUL) 4 Pts
5. Stredansky, Jozef (SVK) 3 Pts
6. Balaz, Miroslav (SVK) 2 Pts
7. Snoch, Lukasz (POL) 0 Pts
8. Audzeyenka, Hikhail (BLR) 0 Pts
9. Melnik, Siarhei (BLR) 0 Pts
10. Klein, Radek (CZE) 0 Pts
11. Adamsson, Fllip (SWE) 0 Pts
Mens Juniors Right Hand 55 Kg
1. Mullagulov, Eduard (RUS) 10 Pts
2. Stredansky, Jozef (SVK) 7 Pts
3. Stelnyk, Oleksandr (UKR) 5 Pts
4. Gorbunov, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Audzeyenka, Hikhail (BLR) 3 Pts
6. Balaz, Miroslav (SVK) 2 Pts
7. Snoch, Lukasz (POL) 0 Pts
8. Yordanov, Nikolay (BUL) 0 Pts
9. Melnik, Siarhei (BLR) 0 Pts
10. Adamsson, Fllip (SWE) 0 Pts
11. Klein, Radek (CZE) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 60 Kg
1. Urtaev, Atsamaz (RUS) 10 Pts
2. Groch, Dawid (POL) 7 Pts
3. Khamidullin, Rim (RUS) 5 Pts
4. Bayar, Mikalai (BLR) 4 Pts
5. Kovac, Michal (SVK) 3 Pts
6. Ivanytskyi, Igor (UKR) 2 Pts
7. Fredrikson, Jesper (SWE) 0 Pts
8. Majkut, Lukas (SVK) 0 Pts
9. Haugeby, Lars (NOR) 0 Pts
10. Lisovski, Dzmitry (BLR) 0 Pts
Mens Juniors Right Hand 60 Kg
1. Urtaev, Atsamaz (RUS) 10 Pts
2. Khamidullin, Rim (RUS) 7 Pts
3. Bayar, Mikalai (BLR) 5 Pts
4. Ivanytskyi, Igor (UKR) 4 Pts
5. Groch, Dawid (POL) 3 Pts
6. Kovac, Michal (SVK) 2 Pts
7. Trygub, Borys (UKR) 0 Pts
8. Lisovski, Dzmitry (BLR) 0 Pts
9. Haugeby, Lars (NOR) 0 Pts
10. Majkut, Lukas (SVK) 0 Pts
11. Fredrikson, Jesper (SWE) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 65 Kg
1. Kalmykov, Vitaly (RUS) 10 Pts
2. Karaev, Mukharbek (RUS) 7 Pts
3. Siukayev, Alan (UKR) 5 Pts
4. Blanc, Raphael (SUI) 4 Pts
5. Kontura, Patrik (SVK) 3 Pts
6. Farkas, Martin (CZE) 2 Pts
7. Tarr, Roland (HUN) 0 Pts
8. Gregoricka, Ivan (SVK) 0 Pts
9. Zouhar, Leos (CZE) 0 Pts
10. Dauhalets, Siarhei (BLR) 0 Pts
11. Halsen, Sven Kristian (NOR) 0 Pts
Mens Juniors Right Hand 65 Kg
1. Kalmykov, Vitaly (RUS) 10 Pts
2. Iakovlev, Dmitriy (RUS) 7 Pts
3. Blanc, Raphael (SUI) 5 Pts
4. Branders, Pierre (BEL) 4 Pts
5. Siukayev, Alan (UKR) 3 Pts
6. Kontura, Patrik (SVK) 2 Pts
7. Tarr, Roland (HUN) 0 Pts
8. Gregoricka, Ivan (SVK) 0 Pts
9. Matula, Jan (CZE) 0 Pts
10. Farkas, Martin (CZE) 0 Pts
11. Dauhalets, Siarhei (BLR) 0 Pts
12. Halsen, Sven Kristian (NOR) 0 Pts
13. Petrik, Deszo (HUN) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 70 Kg
1. Albutashvili, George (GEO) 10 Pts
2. Sokaev, Georgy (RUS) 7 Pts
3. Dzhibilov, Ruslan (RUS) 5 Pts
4. Rieger, Christian (POL) 4 Pts
5. Miros, Milan (CZE) 3 Pts
6. Taynov, Artem (UKR) 2 Pts
7. Kolev, Yulian (BUL) 0 Pts
8. Gahtenadze, Irakli (GEO) 0 Pts
9. Gruzynkyy, Igor (UKR) 0 Pts
10. Makhsudyan, A r am (ARM) 0 Pts
11. Hizun, Vitali (BLR) 0 Pts
12. Penc, Krzysztof (POL) 0 Pts
13. Sobcak, Milan (SVK) 0 Pts
14. Sloboda, Michal (SVK) 0 Pts
15. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
16. Balog, Attila (HUN) 0 Pts
17. Chyrvony, Anton (BLR) 0 Pts
18. Gunnarsson, Freddy (SWE) 0 Pts
19. Lakatos, David (HUN) 0 Pts
20. Anthis, Aristotelis (GRC) 0 Pts
21. Svoboda, Matej (CZE) 0 Pts
22. Risoeen, Ronny (NOR) 0 Pts
Mens Juniors Right Hand 70 Kg
1. Sokaev, Georgy (RUS) 10 Pts
2. Kolev, Yulian (BUL) 7 Pts
3. Albutashvili, George (GEO) 5 Pts
4. Dzhibilov, Ruslan (RUS) 4 Pts
5. Rieger, Christian (POL) 3 Pts
6. Gruzynkyy, Igor (UKR) 2 Pts
7. Gahtenadze, Irakli (GEO) 0 Pts
8. Gunnarsson, Freddy (SWE) 0 Pts
9. Makhsudyan, A r am (ARM) 0 Pts
10. Tyutyuma, Anatolyi (UKR) 0 Pts
11. Penc, Krzysztof (POL) 0 Pts
12. Hizun, Vitali (BLR) 0 Pts
13. Miros, Milan (CZE) 0 Pts
14. Svoboda, Matej (CZE) 0 Pts
15. Balog, Attila (HUN) 0 Pts
16. Risoeen, Ronny (NOR) 0 Pts
17. Anthis, Aristotelis (GRC) 0 Pts
18. Lakatos, David (HUN) 0 Pts
19. Chyrvony, Anton (BLR) 0 Pts
20. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
21. Sloboda, Michal (SVK) 0 Pts
22. Sobcak, Milan (SVK) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 80 Kg
1. Valiev, Chermen (RUS) 10 Pts
2. Sekinaev, Boris (RUS) 7 Pts
3. Cesnakas, Mantas (LIT) 5 Pts
4. Konarik, Ondrej (CZE) 4 Pts
5. Kaplan, Michal (POL) 3 Pts
6. Jasura, Jakub (SVK) 2 Pts
7. Balgalvis, Oskars (LAT) 0 Pts
8. Stasyuk, Serhiy (UKR) 0 Pts
9. Nannestad, Niklas (SWE) 0 Pts
10. Ihnatovich, Uladzimir (BLR) 0 Pts
11. Vrtal, Adam (CZE) 0 Pts
12. Vojencak, Jan (SVK) 0 Pts
13. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
14. Tsvirkun, Oleg (UKR) 0 Pts
15. Somogyi, David (HUN) 0 Pts
16. Gomola, Pawel (POL) 0 Pts
17. Orsos, Jozsef (HUN) 0 Pts
18. Ivanou, Siarhei (BLR) 0 Pts
19. Sande, Henrik (NOR) 0 Pts
Mens Juniors Right Hand 80 Kg
1. Valiev, Chermen (RUS) 10 Pts
2. Ihnatovich, Uladzimir (BLR) 7 Pts
3. Sekinaev, Boris (RUS) 5 Pts
4. Vrtal, Adam (CZE) 4 Pts
5. Stasyuk, Serhiy (UKR) 3 Pts
6. Vojencak, Jan (SVK) 2 Pts
7. Nannestad, Niklas (SWE) 0 Pts
8. Konarik, Ondrej (CZE) 0 Pts
9. Cesnakas, Mantas (LIT) 0 Pts
10. Balgalvis, Oskars (LAT) 0 Pts
11. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
12. Jasura, Jakub (SVK) 0 Pts
13. Gomola, Pawel (POL) 0 Pts
14. Somogyi, David (HUN) 0 Pts
15. Kaplan, Michal (POL) 0 Pts
16. Tsvirkun, Oleg (UKR) 0 Pts
17. Ivanou, Siarhei (BLR) 0 Pts
18. Sande, Henrik (NOR) 0 Pts
19. Orsos, Jozsef (HUN) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 80+ Kg
1. Eldzharov, Azamat (RUS) 10 Pts
2. Tsvetkov, Georgi (BUL) 7 Pts
3. Kostadinov, Krasimir (BUL) 5 Pts
4. Klymov, Mykyta (UKR) 4 Pts
5. Yankovski, Aliaksandr (BLR) 3 Pts
6. Badtiev, Aslanbek (RUS) 2 Pts
7. Hesko, Michal (SVK) 0 Pts
8. Horvath, Robert (SVK) 0 Pts
9. Tompa, Tamas (HUN) 0 Pts
10. Nowak, Grzegorz (POL) 0 Pts
11. Kain, Richard (HUN) 0 Pts
12. Tesar, Jan (CZE) 0 Pts
Mens Juniors Right Hand 80+ Kg
1. Eldzharov, Azamat (RUS) 10 Pts
2. Kostadinov, Krasimir (BUL) 7 Pts
3. Klymov, Mykyta (UKR) 5 Pts
4. Yankovski, Aliaksandr (BLR) 4 Pts
5. Tsvetkov, Georgi (BUL) 3 Pts
6. Hesko, Michal (SVK) 2 Pts
7. Horvath, Robert (SVK) 0 Pts
8. Badtiev, Aslanbek (RUS) 0 Pts
9. Nowak, Grzegorz (POL) 0 Pts
10. Dokke, Horten (NOR) 0 Pts
11. Tesar, Jan (CZE) 0 Pts
12. Tompa, Tamas (HUN) 0 Pts
13. Kain, Richard (HUN) 0 Pts
Womens Disabled Left Hand 60+ Kg
1. Lieshukova, Olga (UKR) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
4. Kantserova, Damira (RUS) 4 Pts
Womens Disabled Right Hand 60+ Kg
1. Lieshukova, Olga (UKR) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
4. Kantserova, Damira (RUS) 4 Pts
Mens Disabled Left Hand 60 Kg
1. Kuznetsov, Alexey (RUS) 10 Pts
2. Magomedov, Tagir (RUS) 7 Pts
3. Zverev, Mikhail (RUS) 5 Pts
4. Kuropata, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Rabinovich, Konstantin (RUS) 3 Pts
6. Olins, Martins (LAT) 2 Pts
7. Ludwik, Karol (POL) 0 Pts
8. Varga, Pal (HUN) 0 Pts
Mens Disabled Right Hand 60 Kg
1. Magomedov, Tagir (RUS) 10 Pts
2. Zverev, Mikhail (RUS) 7 Pts
3. Kuznetsov, Alexey (RUS) 5 Pts
4. Kuropata, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Akhobadze, Vakhtang (GEO) 3 Pts
6. Rabinovich, Konstantin (RUS) 2 Pts
7. Olins, Martins (LAT) 0 Pts
8. Ludwik, Karol (POL) 0 Pts
9. Varga, Pal (HUN) 0 Pts
Mens Disabled Left Hand 75 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Volkhovskiy, Sergey (RUS) 7 Pts
3. Kruglikov, Roman (RUS) 5 Pts
4. Zabojnik, Martin (CZE) 4 Pts
5. Haltvik, Arthur (NOR) 3 Pts
6. Bendeguz, Nagy (HUN) 2 Pts
7. Kocsis, Peter (HUN) 0 Pts
8. Goydenko, Yevgeni)iy (UKR) 0 Pts
Mens Disabled Right Hand 75 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Kruglikov, Roman (RUS) 7 Pts
3. Haltvik, Arthur (NOR) 5 Pts
4. Bendeguz, Nagy (HUN) 4 Pts
5. Zabojnik, Martin (CZE) 3 Pts
6. Goydenko, Yevgeni)iy (UKR) 2 Pts
7. Kocsis, Peter (HUN) 0 Pts
8. Volkhovskiy, Sergey (RUS) 0 Pts
Mens Disabled Left Hand 90 Kg
1. Makarishchev, Vladimir (RUS) 10 Pts
2. Gladilin, Vladimir (RUS) 7 Pts
3. Krasov, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Jakubowski, Bartosz (POL) 4 Pts
5. Nowak, Grzegorz (POL) 3 Pts
6. Jakovlevs, Aivis (LAT) 2 Pts
7. Gyenes, Sandor (HUN) 0 Pts
8. Slota, Kamil (SVK) 0 Pts
Mens Disabled Right Hand 90 Kg
1. Makarishchev, Vladimir (RUS) 10 Pts
2. Krasov, Vadym (UKR) 7 Pts
3. Gladilin, Vladimir (RUS) 5 Pts
4. Jakovlevs, Aivis (LAT) 4 Pts
5. Itin, Kurt (SUI) 3 Pts
6. Gargurnis, Kaspars (LAT) 2 Pts
7. Jakubowski, Bartosz (POL) 0 Pts
8. Gyenes, Sandor (HUN) 0 Pts
9. Slota, Kamil (SVK) 0 Pts
10. Nowak, Grzegorz (POL) 0 Pts
Mens Disabled Left Hand 90+ Kg
1. Dubovskiy, Igor (RUS) 10 Pts
2. Makhotin, Genadi (RUS) 7 Pts
3. Panumis, Julionas (LIT) 5 Pts
Mens Disabled Right Hand 90+ Kg
1. Dubovskiy, Igor (RUS) 10 Pts
2. Makhotin, Genadi (RUS) 7 Pts
3. Panumis, Julionas (LIT) 5 Pts
Womens Masters Left Hand 60 Kg
1. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 10 Pts
2. Khamidullina, Enzhe (RUS) 7 Pts
3. Zsoltne, Zsirai (HUN) 5 Pts
4. Abrahamsson, Ann Kristin (SWE) 4 Pts
Womens Masters Right Hand 60 Kg
1. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 10 Pts
2. Khamidullina, Enzhe (RUS) 7 Pts
3. Abrahamsson, Ann Kristin (SWE) 5 Pts
4. Zsoltne, Zsirai (HUN) 4 Pts
Womens Masters Left Hand 70 Kg
1. Siren, Sari (FIN) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
Womens Masters Right Hand 70 Kg
1. Siren, Sari (FIN) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
Mens Masters Left Hand 70 Kg
1. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 10 Pts
2. Baumann, Jurgen (GER) 7 Pts
3. Sakeris, Rimantas (LIT) 5 Pts
4. Risku, Antti (FIN) 4 Pts
Mens Masters Right Hand 70 Kg
1. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 10 Pts
2. Risku, Antti (FIN) 7 Pts
3. Baumann, Jurgen (GER) 5 Pts
4. Sakeris, Rimantas (LIT) 4 Pts
Mens Masters Left Hand 80 Kg
1. Shishov, Evgenyi (RUS) 10 Pts
2. Kunnari, Pasi (FIN) 7 Pts
3. Nersisyan, Davit (ARM) 5 Pts
4. Adamsson, Lars (SWE) 4 Pts
5. Szilagyi, Sandor (GER) 3 Pts
6. Popov, Sergey (RUS) 2 Pts
7. Kolle, Georg (GER) 0 Pts
8. Temesvari, Zoltan (HUN) 0 Pts
9. Kokhtashvili, David (GEO) 0 Pts
Mens Masters Right Hand 80 Kg
1. Kunnari, Pasi (FIN) 10 Pts
2. Kokhtashvili, David (GEO) 7 Pts
3. Popov, Sergey (RUS) 5 Pts
4. Kolle, Georg (GER) 4 Pts
5. Adamsson, Lars (SWE) 3 Pts
6. Shishov, Evgenyi (RUS) 2 Pts
7. Szilagyi, Sandor (GER) 0 Pts
8. Temesvari, Zoltan (HUN) 0 Pts
9. Nersisyan, Davit (ARM) 0 Pts
10. Andre, Jean Frederic (BEL) 0 Pts
Mens Masters Left Hand 90 Kg
1. Lakatos, Janos (HUN) 10 Pts
2. Stusek, Jaroslav (CZE) 7 Pts
3. Krasov, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Trikolich, Boris (RUS) 4 Pts
5. Demchuk, Oleksandr (UKR) 3 Pts
6. Paliskis, Romutis (LIT) 2 Pts
7. Gladilin, Vladimir (RUS) 0 Pts
8. Kis, Lajos (HUN) 0 Pts
9. Svoboda, Milan (CZE) 0 Pts
10. Lukkarila, Jukka Pekka (FIN) 0 Pts
11. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
12. Haanpaa, Juoko (FIN) 0 Pts
13. Skora, Andrzej (POL) 0 Pts
Mens Masters Right Hand 90 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Lakatos, Janos (HUN) 7 Pts
3. Stusek, Jaroslav (CZE) 5 Pts
4. Paliskis, Romutis (LIT) 4 Pts
5. Skora, Andrzej (POL) 3 Pts
6. Krasov, Vadym (UKR) 2 Pts
7. Svoboda, Milan (CZE) 0 Pts
8. Haanpaa, Juoko (FIN) 0 Pts
9. Lukkarila, Jukka Pekka (FIN) 0 Pts
10. Itin, Kurt (SUI) 0 Pts
11. Demchuk, Oleksandr (UKR) 0 Pts
12. Kis, Lajos (HUN) 0 Pts
13. Trikolich, Boris (RUS) 0 Pts
14. Gladilin, Vladimir (RUS) 0 Pts
Mens Masters Left Hand 100 Kg
1. Makhotin, Genadi (RUS) 10 Pts
2. Gadaev, Sergii (UKR) 7 Pts
3. Glabala, Andrzej (POL) 5 Pts
4. Pushkar, Anatolyi (UKR) 4 Pts
5. Andersson, Lennart (SWE) 3 Pts
6. Hymer, Andrzej (POL) 2 Pts
7. Johnsson, Jonny (SWE) 0 Pts
8. Keskeny, Ervin (HUN) 0 Pts
Mens Masters Right Hand 100 Kg
1. Ferenc, Simon (HUN) 10 Pts
2. Andersson, Lennart (SWE) 7 Pts
3. Tyumyenyev, Ihor (UKR) 5 Pts
4. Makhotin, Genadi (RUS) 4 Pts
5. Gadaev, Sergii (UKR) 3 Pts
6. Johnsson, Jonny (SWE) 2 Pts
7. Keskeny, Ervin (HUN) 0 Pts
8. Glabala, Andrzej (POL) 0 Pts
9. Hymer, Andrzej (POL) 0 Pts
Mens Masters Left Hand 100+ Kg
1. Golovchenko, Valeriy (UKR) 10 Pts
2. Filikidis, Pantelis (GRC) 7 Pts
3. Jentsch, Harmut (GER) 5 Pts
4. Prokhorov, Petr (RUS) 4 Pts
5. Franzen, Johnny (SWE) 3 Pts
6. Pindera, Viktor (UKR) 2 Pts
7. Lukoczki, Karoly (HUN) 0 Pts
Mens Masters Right Hand 100+ Kg
1. Rintapaa, Jarmo (FIN) 10 Pts
2. Szasz, Gyorgy (HUN) 7 Pts
3. Pindera, Viktor (UKR) 5 Pts
4. Franzen, Johnny (SWE) 4 Pts
5. Prokhorov, Petr (RUS) 3 Pts
6. Jentsch, Harmut (GER) 2 Pts
7. Lukoczki, Karoly (HUN) 0 Pts
---
Womens Masters Right Hand 80 Kg
1. Kubasova, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Kattstrom, Camilla (GER) 7 Pts
---
Mens Grand Masters Right Hand 75 Kg
1. Andersson, Kent (SWE) 10 Pts
2. Iermolenko, Valentyn (UKR) 7 Pts
---
Mens Grand Masters Right Hand 90 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Kolle, Georg (GER) 7 Pts
3. Mihaly, Josza (HUN) 5 Pts
4. Gladilin, Vladimir (RUS) 4 Pts
5. Stusek, Jaroslav (CZE) 3 Pts
---
Mens Grand Masters Right Hand 90+ Kg
1. Golovchenko, Valeriy (UKR) 10 Pts
2. Pushkar, Anatolyi (UKR) 7 Pts
3. Johnsson, Jonny (SWE) 5 Pts
4. Deneumostier, Willy (BEL) 4 Pts
5. Piechowski, Janusz (POL) 3 Pts
6. Mikelionis, Vydas (LIT) 2 Pts
7. Hymer, Andrzej (POL) 0 Pts
8. Prokhorov, Petr (RUS) 0 Pts
9. Filikidis, Pantelis (GRC) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 50 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Paulava, Alena (BLR) 7 Pts
3. Babaieva, Snizhana (UKR) 5 Pts
4. Zaklicka, Walentyna (POL) 4 Pts
5. Onishchenko, Yana (UKR) 3 Pts
6. Kudukhova, Syuzanna (RUS) 2 Pts
7. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 0 Pts
8. Mihokova, Viera (SVK) 0 Pts
9. Snoch, Milena (POL) 0 Pts
10. Burkhalter, Leila (SUI) 0 Pts
Womens Seniors Right Hand 50 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Onishchenko, Yana (UKR) 7 Pts
3. Zaklicka, Walentyna (POL) 5 Pts
4. Mihokova, Viera (SVK) 4 Pts
5. Paulava, Alena (BLR) 3 Pts
6. Burkhalter, Leila (SUI) 2 Pts
7. Chudycka, Izabela (POL) 0 Pts
8. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 0 Pts
9. Batchaeva, Bella (RUS) 0 Pts
10. Babych, Nataliya (UKR) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 60 Kg
1. Skoryk, Olena (UKR) 10 Pts
2. Larina, Ekaterina (RUS) 7 Pts
3. Enaldieva, Regina (RUS) 5 Pts
4. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 4 Pts
5. Bumsaite, Sandra (LIT) 3 Pts
6. Debnarova, Lucia (SVK) 2 Pts
7. Ansone, Endija (LAT) 0 Pts
8. Taule, Laila (NOR) 0 Pts
9. Bonkova, Veronika (BUL) 0 Pts
10. Aloshyna, Natalya (UKR) 0 Pts
11. Hunko, Katsiaryna (BLR) 0 Pts
12. Rodland, Sandra (NOR) 0 Pts
13. Hruskova, Lucia (SVK) 0 Pts
14. Ostrowska, Malgorzata (POL) 0 Pts
15. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
Womens Seniors Right Hand 55 Kg
1. Iliushyna, Viktoriia (UKR) 10 Pts
2. Kartzeva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Khastsaeva, Leska (RUS) 5 Pts
4. Mietunen, Tanja (FIN) 4 Pts
5. Reva-Schmallegger, Polina (AUT) 3 Pts
6. Kollarovics, Szilvia (HUN) 2 Pts
7. Gutteter, Magda (POL) 0 Pts
8. Babitskaya, Alesia (BLR) 0 Pts
9. Gurchenko, Yana (UKR) 0 Pts
10. Renata, Jozsa (HUN) 0 Pts
11. Zwolak, Aleksandra (POL) 0 Pts
12. Kuliashova, Alena (BLR) 0 Pts
13. Demenska, Liene (LAT) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 55 Kg
1. Iliushyna, Viktoriia (UKR) 10 Pts
2. Kartzeva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Gorskova, Julia (RUS) 5 Pts
4. Gurchenko, Yana (UKR) 4 Pts
5. Kollarovics, Szilvia (HUN) 3 Pts
6. Zwolak, Aleksandra (POL) 2 Pts
7. Mietunen, Tanja (FIN) 0 Pts
8. Babitskaya, Alesia (BLR) 0 Pts
9. Kuliashova, Alena (BLR) 0 Pts
10. Gutteter, Magda (POL) 0 Pts
11. Renata, Jozsa (HUN) 0 Pts
12. Demenska, Liene (LAT) 0 Pts
Womens Seniors Right Hand 60 Kg
1. Skoryk, Olena (UKR) 10 Pts
2. Bonkova, Veronika (BUL) 7 Pts
3. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 5 Pts
4. Meladze, Irina (RUS) 4 Pts
5. Debnarova, Lucia (SVK) 3 Pts
6. Hruskova, Lucia (SVK) 2 Pts
7. Hunko, Katsiaryna (BLR) 0 Pts
8. Bumsaite, Sandra (LIT) 0 Pts
9. Enaldieva, Regina (RUS) 0 Pts
10. Rodland, Sandra (NOR) 0 Pts
11. Ostrowska, Malgorzata (POL) 0 Pts
12. Aloshyna, Natalya (UKR) 0 Pts
13. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
14. Taule, Laila (NOR) 0 Pts
15. Abrahamsson, Ann Kristin (SWE) 0 Pts
16. Ansone, Endija (LAT) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 65 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Truskalova, Natalya (UKR) 7 Pts
3. Smirnova, Natalia (RUS) 5 Pts
4. Zanko, Liliya (UKR) 4 Pts
5. Ivanfi, Brigita (HUN) 3 Pts
6. Banach, Katarzyna (POL) 2 Pts
7. Lundh, Katrin (SWE) 0 Pts
8. Andersson, Heidi (SWE) 0 Pts
9. Drange, Andrea (NOR) 0 Pts
10. Polova, Petra (CZE) 0 Pts
11. Chroni, Maria (GRC) 0 Pts
12. Siren, Sari (FIN) 0 Pts
Womens Seniors Right Hand 65 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Andersson, Heidi (SWE) 7 Pts
3. Truskalova, Natalya (UKR) 5 Pts
4. Gavrilova, Olga (RUS) 4 Pts
5. Zanko, Liliya (UKR) 3 Pts
6. Drange, Andrea (NOR) 2 Pts
7. Ivanfi, Brigita (HUN) 0 Pts
8. Banach, Katarzyna (POL) 0 Pts
9. Siren, Sari (FIN) 0 Pts
10. Lundh, Katrin (SWE) 0 Pts
11. Polova, Petra (CZE) 0 Pts
12. Chroni, Maria (GRC) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 70 Kg
1. Enaldieva, Anzhela (RUS) 10 Pts
2. Akhmetgareeva, Sofia (RUS) 7 Pts
3. Golubyeva, Alina (UKR) 5 Pts
4. Olah, Zsuzsana (HUN) 4 Pts
5. Derenko, Alla (UKR) 3 Pts
Womens Seniors Right Hand 70 Kg
1. Enaldieva, Anzhela (RUS) 10 Pts
2. Olah, Zsuzsana (HUN) 7 Pts
3. Lvova, Anastasia (RUS) 5 Pts
4. Golubyeva, Alina (UKR) 4 Pts
5. Derenko, Alla (UKR) 3 Pts
Womens Seniors Left Hand 80 Kg
1. Vaitkute, Egle (LIT) 10 Pts
2. Kerdikoshvili, Irina (RUS) 7 Pts
3. Samotoy, Alina (RUS) 5 Pts
4. Medziausyte, Dalia (LIT) 4 Pts
5. Tahtinen, Tarja (FIN) 3 Pts
6. Melin, Anne (FIN) 2 Pts
7. Sedlackova, Veronika (CZE) 0 Pts
8. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 0 Pts
9. Anikina, Nadiya (UKR) 0 Pts
10. Hallenberg, Linda (SWE) 0 Pts
Womens Seniors Right Hand 80 Kg
1. Vaitkute, Egle (LIT) 10 Pts
2. Kerdikoshvili, Irina (RUS) 7 Pts
3. Khrustaleva, Natalia (RUS) 5 Pts
4. Medziausyte, Dalia (LIT) 4 Pts
5. Tahtinen, Tarja (FIN) 3 Pts
6. Anikina, Nadiya (UKR) 2 Pts
7. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 0 Pts
8. Kattstrom, Camilla (GER) 0 Pts
9. Sedlackova, Veronika (CZE) 0 Pts
10. Hallenberg, Linda (SWE) 0 Pts
11. Melin, Anne (FIN) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 80+ Kg
1. Bzarova, Zarina (RUS) 10 Pts
2. Gedvilaite, Alina (LIT) 7 Pts
3. Gusalova, Albina (RUS) 5 Pts
4. Cingule, Zanna (LAT) 4 Pts
5. Ondrackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Lieshukova, Olga (UKR) 2 Pts
7. Heininen, Paivi (FIN) 0 Pts
8. Szafran, Karolina (POL) 0 Pts
Womens Seniors Right Hand 80+ Kg
1. Gusalova, Albina (RUS) 10 Pts
2. Tichonova, Svetlana (RUS) 7 Pts
3. Cingule, Zanna (LAT) 5 Pts
4. Lieshukova, Olga (UKR) 4 Pts
5. Ondrackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Heininen, Paivi (FIN) 2 Pts
Mens Seniors Left Hand 55 Kg
1. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR) 10 Pts
2. Abramau, Radzion (BLR) 7 Pts
3. Chagarov, Kazbek (RUS) 5 Pts
4. Turkov, Denis (RUS) 4 Pts
5. Baranau, Valery (BLR) 3 Pts
6. Stefanov, Stefan (BUL) 2 Pts
Mens Seniors Right Hand 55 Kg
1. Chomaev, Robert (RUS) 10 Pts
2. Abramau, Radzion (BLR) 7 Pts
3. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR) 5 Pts
4. Stefanov, Stefan (BUL) 4 Pts
5. Turkov, Denis (RUS) 3 Pts
6. Baranau, Valery (BLR) 2 Pts
Mens Seniors Left Hand 60 Kg
1. Balandin, Oleksandr (UKR) 10 Pts
2. Poliakov, Alexey (RUS) 7 Pts
3. Magomedov, Tagir (RUS) 5 Pts
4. Wyrwa, Mateusz (POL) 4 Pts
5. Bartosiewicz, David (POL) 3 Pts
6. Sulan, Jaroslav (SVK) 2 Pts
7. Csiga, Imre (HUN) 0 Pts
8. Konovalov, Igor (UKR) 0 Pts
9. Potapov, Mykola (GER) 0 Pts
10. Svoboda, Petr (CZE) 0 Pts
11. Korosi, Tibor (HUN) 0 Pts
12. Wilson, Ted (GBR) 0 Pts
13. Sakeris, Rimantas (LIT) 0 Pts
14. Gabisiani, Shalva (GEO) 0 Pts
15. Radimak, Gabriel (SVK) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 60 Kg
1. Magomedov, Tagir (RUS) 10 Pts
2. Balandin, Oleksandr (UKR) 7 Pts
3. Nikitchenko, Sergey (RUS) 5 Pts
4. Bartosiewicz, David (POL) 4 Pts
5. Sulan, Jaroslav (SVK) 3 Pts
6. Chykalyuk, Oleh (UKR) 2 Pts
7. Gabisiani, Shalva (GEO) 0 Pts
8. Csiga, Imre (HUN) 0 Pts
9. Svoboda, Petr (CZE) 0 Pts
10. Potapov, Mykola (GER) 0 Pts
11. Radimak, Gabriel (SVK) 0 Pts
12. Kaplan, Jakub (POL) 0 Pts
13. Korosi, Tibor (HUN) 0 Pts
14. Persson, Magnus (SWE) 0 Pts
15. Sakeris, Rimantas (LIT) 0 Pts
16. Wilson, Ted (GBR) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 65 Kg
1. Voronetskiy, Aleksander (RUS) 10 Pts
2. Mnatsakanyan, Vladimir (ARM) 7 Pts
3. Asmonas, Mantas (LIT) 5 Pts
4. Bratchenia, Viktar (BLR) 4 Pts
5. Shustik, Denis (UKR) 3 Pts
6. Simanovich, Siarhei (BLR) 2 Pts
7. Borlakov, Murat (RUS) 0 Pts
8. Saaranluoma, Topi (FIN) 0 Pts
9. Bogdan, Zsolt (HUN) 0 Pts
10. Mordvyntsev, Artem (UKR) 0 Pts
11. Matas, Michal (SVK) 0 Pts
12. Mutikainen, Ville (FIN) 0 Pts
13. Blanc, Raphael (SUI) 0 Pts
14. Nagy, Gergo (HUN) 0 Pts
15. Szewczyk, Tomasz (POL) 0 Pts
16. Chamalakis, Stylianos (GRC) 0 Pts
17. Gogiashvili, Revaz (GEO) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 65 Kg
1. Voronetskiy, Aleksander (RUS) 10 Pts
2. Bratchenia, Viktar (BLR) 7 Pts
3. Mnatsakanyan, Vladimir (ARM) 5 Pts
4. Szewczyk, Tomasz (POL) 4 Pts
5. Borlakov, Murat (RUS) 3 Pts
6. Asmonas, Mantas (LIT) 2 Pts
7. Simanovich, Siarhei (BLR) 0 Pts
8. Matas, Michal (SVK) 0 Pts
9. Saaranluoma, Topi (FIN) 0 Pts
10. Gogiashvili, Revaz (GEO) 0 Pts
11. Blanc, Raphael (SUI) 0 Pts
12. Mordvyntsev, Artem (UKR) 0 Pts
13. Chamalakis, Stylianos (GRC) 0 Pts
14. Bogdan, Zsolt (HUN) 0 Pts
15. Nagy, Gergo (HUN) 0 Pts
16. Siukayev, Alan (UKR) 0 Pts
17. Mutikainen, Ville (FIN) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 70 Kg
1. Getiashvili, Jaba (GEO) 10 Pts
2. Sedrakyan, Vzreh (ARM) 7 Pts
3. Bichilov, Timur (RUS) 5 Pts
4. Zoloev, Khadzimurat (RUS) 4 Pts
5. Delidzakov, Hristo (BUL) 3 Pts
6. Chivu, Daniel (ROM) 2 Pts
7. Pautaran, Pavel (BLR) 0 Pts
8. Bambov, Plamen (BUL) 0 Pts
9. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
10. Matiashvili, Nikoloz (GEO) 0 Pts
11. Lukyanchuk, Ivan (UKR) 0 Pts
12. Dranishchev, Andrii (UKR) 0 Pts
13. Bartosiewicz, Piotr (POL) 0 Pts
14. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts
15. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 0 Pts
16. Miros, Milan (CZE) 0 Pts
17. Molnar, Roland (SVK) 0 Pts
18. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
19. Biro, Gyorgi (HUN) 0 Pts
20. Jonsson, Nicklas (SWE) 0 Pts
21. Pettersson, Andreas (SWE) 0 Pts
22. Georgievski, Mario (SVK) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 70 Kg
1. Zoloev, Khadzimurat (RUS) 10 Pts
2. Matiashvili, Nikoloz (GEO) 7 Pts
3. Getiashvili, Jaba (GEO) 5 Pts
4. Bichilov, Timur (RUS) 4 Pts
5. Sedrakyan, Vzreh (ARM) 3 Pts
6. Pautaran, Pavel (BLR) 2 Pts
7. Bambov, Plamen (BUL) 0 Pts
8. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
9. Delidzakov, Hristo (BUL) 0 Pts
10. Melnik, Sergiy (UKR) 0 Pts
11. Chivu, Daniel (ROM) 0 Pts
12. Gajda, Daniel (POL) 0 Pts
13. Lukyanchuk, Ivan (UKR) 0 Pts
14. Molnar, Roland (SVK) 0 Pts
15. Jonsson, Nicklas (SWE) 0 Pts
16. Schlitte, Matthias (GER) 0 Pts
17. Pettersson, Andreas (SWE) 0 Pts
18. Kazda, Petr (CZE) 0 Pts
19. Bartosiewicz, Piotr (POL) 0 Pts
20. Georgievski, Mario (SVK) 0 Pts
21. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts
22. Anthis, Aristotelis (GRC) 0 Pts
23. Biro, Gyorgi (HUN) 0 Pts
24. Risku, Antti (FIN) 0 Pts
25. Miros, Milan (CZE) 0 Pts
26. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 75 Kg
1. Liliev, Arsen (RUS) 10 Pts
2. Jagnesak, Lubomir (SVK) 7 Pts
3. Ivanov, Miroslav (BUL) 5 Pts
4. Amolins, Janis (LAT) 4 Pts
5. Imerlishvili, Soso (GEO) 3 Pts
6. Starokon, Vladyslav (UKR) 2 Pts
7. Kasan, Peter (SVK) 0 Pts
8. Rudnytskyy, Roman (UKR) 0 Pts
9. Tvaliashvili, Giorgi (GEO) 0 Pts
10. Eloev, Valeriy (RUS) 0 Pts
11. Vrtal, Adam (CZE) 0 Pts
12. Dauhou, Aliaksai (BLR) 0 Pts
13. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
14. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
15. Szczerba, Piotr (POL) 0 Pts
16. Haugland, Frode Veim (NOR) 0 Pts
17. Savenia, Dzianis (BLR) 0 Pts
18. Humard, Pascal (SUI) 0 Pts
19. Cirponis, Ainars (LAT) 0 Pts
20. Stelmaszyk, Maciej (POL) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 75 Kg
1. Liliev, Arsen (RUS) 10 Pts
2. Jagnesak, Lubomir (SVK) 7 Pts
3. Amolins, Janis (LAT) 5 Pts
4. Tvaliashvili, Giorgi (GEO) 4 Pts
5. Kasan, Peter (SVK) 3 Pts
6. Humard, Pascal (SUI) 2 Pts
7. Imerlishvili, Soso (GEO) 0 Pts
8. Ivanov, Miroslav (BUL) 0 Pts
9. Stelmaszyk, Maciej (POL) 0 Pts
10. Szczerba, Piotr (POL) 0 Pts
11. Starokon, Vladyslav (UKR) 0 Pts
12. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
13. Dauhou, Aliaksai (BLR) 0 Pts
14. Haugland, Frode Veim (NOR) 0 Pts
15. Vrtal, Adam (CZE) 0 Pts
16. Savenia, Dzianis (BLR) 0 Pts
17. Eloev, Valeriy (RUS) 0 Pts
18. Pavlov, Roman (UKR) 0 Pts
19. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
20. Cirponis, Ainars (LAT) 0 Pts
21. Wahlman, George (SWE) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 80 Kg
1. Shakmanov, Umarbek (RUS) 10 Pts
2. Babayev, Rustam (UKR) 7 Pts
3. Bulenkov, Aleksander (RUS) 5 Pts
4. Panagiotis, Iliopoulos (GRC) 4 Pts
5. Tatarenka, Vadzim (BLR) 3 Pts
6. Tatarenka, Artsiom (BLR) 2 Pts
7. Jakim, Ondrej (SVK) 0 Pts
8. Samkharadze, Verkhvia (GEO) 0 Pts
9. Wahlman, Jimmy (SWE) 0 Pts
10. Kbilashvili, Ivane (GEO) 0 Pts
11. Pavlov, Roman (UKR) 0 Pts
12. Kunnari, Pasi (FIN) 0 Pts
13. Julev, Dimitar (BUL) 0 Pts
14. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
15. Cabu, Frederic (BEL) 0 Pts
16. Kocon, Stefan (SWE) 0 Pts
17. Hanes, Martin (SVK) 0 Pts
18. Zovanyi, Zoltan (HUN) 0 Pts
19. Cesnakas, Mantas (LIT) 0 Pts
20. Stefan, Tamas (ROM) 0 Pts
21. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 80 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Tatarenka, Vadzim (BLR) 7 Pts
3. Kbilashvili, Ivane (GEO) 5 Pts
4. Girard, Pascal (SUI) 4 Pts
5. Panagiotis, Iliopoulos (GRC) 3 Pts
6. Samkharadze, Verkhvia (GEO) 2 Pts
7. Julev, Dimitar (BUL) 0 Pts
8. Bulenkov, Aleksander (RUS) 0 Pts
9. Rudnytskyy, Roman (UKR) 0 Pts
10. Hanes, Martin (SVK) 0 Pts
11. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
12. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
13. Stefan, Tamas (ROM) 0 Pts
14. Cesnakas, Mantas (LIT) 0 Pts
15. Wahlman, Jimmy (SWE) 0 Pts
16. Zovanyi, Zoltan (HUN) 0 Pts
17. Tatarenka, Artsiom (BLR) 0 Pts
18. Sande, Henrik (NOR) 0 Pts
19. Cabu, Frederic (BEL) 0 Pts
20. Shakmanov, Umarbek (RUS) 0 Pts
21. Kunnari, Pasi (FIN) 0 Pts
22. Kocon, Stefan (SWE) 0 Pts
23. Jakim, Ondrej (SVK) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 85 Kg
1. Golemanov, Stoian (BUL) 10 Pts
2. Karyaev, Murat (RUS) 7 Pts
3. Kostanov, Valeriy (RUS) 5 Pts
4. Khubiashvili, Gela (UKR) 4 Pts
5. Matskevich, Aleh (BLR) 3 Pts
6. Kovacs, Peter (HUN) 2 Pts
7. Babayev, Ruslan (UKR) 0 Pts
8. Malek, Rastilav (SVK) 0 Pts
9. Spannagel, Dieter (GER) 0 Pts
10. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
11. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
12. Makharashvili, Kakhaber (GEO) 0 Pts
13. Lehtonen, Jarno (FIN) 0 Pts
14. Dalak, Marian (SVK) 0 Pts
15. Tuiskul, Aki (FIN) 0 Pts
16. Ivanov, Nikolay (BUL) 0 Pts
17. Drogosz, Damian (POL) 0 Pts
18. Micka, Tomas (CZE) 0 Pts
19. Andersson, Daniel (SWE) 0 Pts
20. Kelemen, Laszlo (HUN) 0 Pts
21. Efstathios, Symeon (GRC) 0 Pts
22. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
23. Grochowski, Mariusz (POL) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 85 Kg
1. Babayev, Ruslan (UKR) 10 Pts
2. Kostanov, Valeriy (RUS) 7 Pts
3. Golemanov, Stoian (BUL) 5 Pts
4. Ivanov, Nikolay (BUL) 4 Pts
5. Ruman, Martin (SVK) 3 Pts
6. Spannagel, Dieter (GER) 2 Pts
7. Matskevich, Aleh (BLR) 0 Pts
8. Tuiskul, Aki (FIN) 0 Pts
9. Kovacs, Peter (HUN) 0 Pts
10. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
11. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
12. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
13. Makharashvili, Kakhaber (GEO) 0 Pts
14. Peregudov, Pavlo (UKR) 0 Pts
15. Micka, Tomas (CZE) 0 Pts
16. Drogosz, Damian (POL) 0 Pts
17. Grochowski, Mariusz (POL) 0 Pts
18. Lehtonen, Jarno (FIN) 0 Pts
19. Dalak, Marian (SVK) 0 Pts
20. Andersson, Daniel (SWE) 0 Pts
21. Efstathios, Symeon (GRC) 0 Pts
22. Karyaev, Murat (RUS) 0 Pts
23. Toth, Geza (HUN) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 90 Kg
1. Muriev, Viacheslav (RUS) 10 Pts
2. Khadaev, Chermen (RUS) 7 Pts
3. Germanus, Jan (SVK) 5 Pts
4. Rudakov, Mykhailo (UKR) 4 Pts
5. Berdzenishvili, Levan (GEO) 3 Pts
6. Shmyko, Dzmitry (BLR) 2 Pts
7. Birkeland, Oeyvid (NOR) 0 Pts
8. Nikonov, Dmitry (UKR) 0 Pts
9. Fuhr, Sergej (GER) 0 Pts
10. Dobrovic, Radoslav (SVK) 0 Pts
11. Loukola, Tero (FIN) 0 Pts
12. Khutsishvili, Vladimeri (GEO) 0 Pts
13. Mitov, Stefan (BUL) 0 Pts
14. Fudala, Lucjan (POL) 0 Pts
15. Efstathios, Simeonidis (GRC) 0 Pts
16. Pickup, Neil (GBR) 0 Pts
17. Gereke, Carsten (GER) 0 Pts
18. Nagy Rocky, Denes (HUN) 0 Pts
19. Lukkarila, Jukka Pekka (FIN) 0 Pts
20. Kostadinov, Krasimir (BUL) 0 Pts
21. Lauko, Richard (HUN) 0 Pts
22. Drozd, Aleh (BLR) 0 Pts
23. Gkoulioumis, Georgios (GRC) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 90 Kg
1. Khadaev, Chermen (RUS) 10 Pts
2. Remez, Sharon (SWE) 7 Pts
3. Muriev, Viacheslav (RUS) 5 Pts
4. Nikonov, Dmitry (UKR) 4 Pts
5. Edilashvili, Tengiz (GEO) 3 Pts
6. Germanus, Jan (SVK) 2 Pts
7. Dobrovic, Radoslav (SVK) 0 Pts
8. Efstathios, Simeonidis (GRC) 0 Pts
9. Onyshchenko, Oleksii (UKR) 0 Pts
10. Nagy Rocky, Denes (HUN) 0 Pts
11. Kovacs, Tibor (HUN) 0 Pts
12. Pickup, Neil (GBR) 0 Pts
13. Kostadinov, Krasimir (BUL) 0 Pts
14. Loukola, Tero (FIN) 0 Pts
15. Drozd, Aleh (BLR) 0 Pts
16. Khutsishvili, Vladimeri (GEO) 0 Pts
17. Haanpaa, Juoko (FIN) 0 Pts
18. Birkeland, Oeyvid (NOR) 0 Pts
19. Gkoulioumis, Georgios (GRC) 0 Pts
20. Fudala, Lucjan (POL) 0 Pts
21. Mitov, Stefan (BUL) 0 Pts
22. Gereke, Carsten (GER) 0 Pts
23. Fuhr, Sergej (GER) 0 Pts
24. Shmyko, Dzmitry (BLR) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 100 Kg
1. Kozaev, Aslan (RUS) 10 Pts
2. Oncescu, Ion (ROM) 7 Pts
3. Ivakin, Taras (UKR) 5 Pts
4. Tomsons, Normunds (LAT) 4 Pts
5. Bieli, Silvan (SUI) 3 Pts
6. Drushchits, Aleksander (RUS) 2 Pts
7. Suokko, Sakari (FIN) 0 Pts
8. Ivanov, Sergiy (UKR) 0 Pts
9. Kiss, Jozsef (HUN) 0 Pts
10. Racek, Peter (SVK) 0 Pts
11. Turcsanyi, Ferenc (HUN) 0 Pts
12. Kvikvinia, Genadi (GEO) 0 Pts
13. Vodak, Martin (CZE) 0 Pts
14. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts
15. Antonyan, Narek (ARM) 0 Pts
16. Ilchev, Emil (BUL) 0 Pts
17. Buehler, Uli (SUI) 0 Pts
18. Konarik, Antonin (CZE) 0 Pts
19. Chalkos, Georgios (GRC) 0 Pts
20. Aghajanyan, Karapet (ARM) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 100 Kg
1. Kozaev, Aslan (RUS) 10 Pts
2. Ivakin, Taras (UKR) 7 Pts
3. Oncescu, Ion (ROM) 5 Pts
4. Pavlenko, Yevgeniy (UKR) 4 Pts
5. Tomsons, Normunds (LAT) 3 Pts
6. Kvikvinia, Genadi (GEO) 2 Pts
7. Drushchits, Aleksander (RUS) 0 Pts
8. Bieli, Silvan (SUI) 0 Pts
9. Khutsishvili, Melkiza (GEO) 0 Pts
10. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts
11. Racek, Peter (SVK) 0 Pts
12. Kiss, Jozsef (HUN) 0 Pts
13. Vodak, Martin (CZE) 0 Pts
14. Konarik, Antonin (CZE) 0 Pts
15. Aghajanyan, Karapet (ARM) 0 Pts
16. Turcsanyi, Ferenc (HUN) 0 Pts
17. Ilchev, Emil (BUL) 0 Pts
18. Suokko, Sakari (FIN) 0 Pts
19. Buehler, Uli (SUI) 0 Pts
20. Chalkos, Georgios (GRC) 0 Pts
21. Antonyan, Narek (ARM) 0 Pts
22. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 110 Kg
1. Pushkar, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Kachmazov, Slavik (RUS) 7 Pts
3. Kisov, Plamen (BUL) 5 Pts
4. Svyrydovskyi, Sergii (UKR) 4 Pts
5. Miksz, Attila (HUN) 3 Pts
6. Pol, Vlastimil (CZE) 2 Pts
7. Gumberidze, Shalva (GEO) 0 Pts
8. Fat, Olimpiu (ROM) 0 Pts
9. Tomaga, Rastislav (SVK) 0 Pts
10. Charalampopoulos, Georgios (GRC) 0 Pts
11. Shastakou, Dzianis (BLR) 0 Pts
12. Budych, Maciej (POL) 0 Pts
13. Dobos, Attila (HUN) 0 Pts
14. Mikkonen, Juha (FIN) 0 Pts
15. Sjostrand, Mats (SWE) 0 Pts
16. Corcoveanu, Dragos (ROM) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 110 Kg
1. Pushkar, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Berdzenishvili, Levan (GEO) 7 Pts
3. Svyrydovskyi, Sergii (UKR) 5 Pts
4. Fat, Olimpiu (ROM) 4 Pts
5. Tomaga, Rastislav (SVK) 3 Pts
6. Pol, Vlastimil (CZE) 2 Pts
7. Schenker, Dirk (GER) 0 Pts
8. Miksz, Attila (HUN) 0 Pts
9. Budych, Maciej (POL) 0 Pts
10. Kisov, Plamen (BUL) 0 Pts
11. Kachmazov, Slavik (RUS) 0 Pts
12. Corcoveanu, Dragos (ROM) 0 Pts
13. Sjostrand, Mats (SWE) 0 Pts
14. Mikkonen, Juha (FIN) 0 Pts
15. Rintapaa, Jarmo (FIN) 0 Pts
16. Dobos, Attila (HUN) 0 Pts
17. Gumberidze, Shalva (GEO) 0 Pts
18. Grzywacz, Mariusz (POL) 0 Pts
19. Shastakou, Dzianis (BLR) 0 Pts
20. Charalampopoulos, Georgios (GRC) 0 Pts
Mens Seniors Left Hand 110+ Kg
1. Spusta, Peter (SVK) 10 Pts
2. Roerbakken, Lars (NOR) 7 Pts
3. Jarvinene, Jussi (FIN) 5 Pts
4. Litovtsev, Yevhen (UKR) 4 Pts
5. Tesarik, Dusan (CZE) 3 Pts
6. Glowacki, Slawomir (POL) 2 Pts
7. Gabrielyan, Arsen (ARM) 0 Pts
8. Farkas, Mihaly (HUN) 0 Pts
9. Poska, Boris (RUS) 0 Pts
Mens Seniors Right Hand 110+ Kg
1. Spusta, Peter (SVK) 10 Pts
2. Gazdarica, Peter (SVK) 7 Pts
3. Poska, Boris (RUS) 5 Pts
4. Gabrielyan, Arsen (ARM) 4 Pts
5. Roerbakken, Lars (NOR) 3 Pts
6. Jarvinene, Jussi (FIN) 2 Pts
7. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts
8. Kesztyus, Jozsef (HUN) 0 Pts
9. Tesarik, Dusan (CZE) 0 Pts
10. Litovtsev, Yevhen (UKR) 0 Pts
11. Farkas, Mihaly (HUN) 0 Pts
Language
dsadsa