Language
/ Контакты /
Новые товары в магазине Armpower.net!

EUROARM2015 OFFICIAL RESULTS 02.06. >>>

EUROARM2015 OFFICIAL RESULTS 02.06. # Aрмспорт # Armsport # Armpower.net

EUROARM2015 OFFICIAL RESULTS LEFT HAND. DAY 1. ()

 JUNIOR18 GIRLS 45 KG LEFT

  1     ANASTASIIA NESTERENKO - Ukraine

  2     GULYSHAT DULKARNAEVA - Russia

  3     ZUMRUT SANLI - Turkey

  4     ANASTASIIA POBOYKOVA - Russia

  5     FADIME URKUT - Turkey

  JUNIOR18 GIRLS 50 KG LEFT

  1     GULISTAN KORKMAZ - Turkey

  2     KSENIIA BATALOVA - Russia

  3     EKATERINA MOLCHANOVA - Russia

  4     BURCU KORKMAZ - Turkey

  5     OKSANA HAIEVSKA - Ukraine

  JUNIOR18 GIRLS 55 KG LEFT

  1     UMRAH KESER - Turkey

  2     SEBAHAT ELITOK - Turkey

  3     ALANA KOZAEVA - Russia

  4     HANNA SKYE - Sweden

  5     PAULINA PRUCHNIEWSKA - Poland

  6     KRISTINA MAGUSINOVA - Slovakia

  7     YOANA DIMITROVA - Bulgaria

  8     EVGENIIA ZAYTSEVA - Russia

  JUNIOR18 GIRLS 60 KG LEFT

  1     ELIN JANEHEIM - Sweden

  2     MILANA BAEVA - Russia

  3     SVETLANA HOROSHUN - Russia

  4     SULE OZBEK - Turkey

  5     VIKTORIYA ROZHKO - Ukraine

  6     SUKRAN SALTI - Turkey

  7     MIHAELA KOGL - Croatia

  8     YANINA NAZARKO - Ukraine

  9     MIRUNA NOVITSCHI - Romania

  10    KLAUDIA LISKOVA - Slovakia

  JUNIOR18 GIRLS 65 KG LEFT

  1     NADEZHDA IRTUGANOVA - Russia

  2     ANASTASIIA KARPOVA - Russia

  3     YETER BAG - Turkey

  4     NATALYA OBERTYUK - Ukraine

  5     CEMILE BIRLIK - Turkey

  6     TEODORA MIHAYLOVA - Bulgaria

  7     SVETLA STOYANOVA - Bulgaria

  JUNIOR18 GIRLS 70 KG LEFT

  1     SULTAN SIVRIHISARLI - Turkey

  2     ANNA GAVRILOVA - Russia

  3     GALINA KHANIKAEVA - Russia

  4     RUSLANA KULYK - Ukraine

  5     SENA MAVZER - Turkey

  JUNIOR18 GIRLS +70 KG LEFT

  1     AYSU DAMAR - Turkey

  2     ALENA ANDERS - Russia

  3     YULIIA KALASHNIKOVA - Ukraine

  4     ANASTASIIA ROMANOVA - Russia

  5     IRMAK OZER - Turkey

  JUNIOR18 BOYS 50 KG LEFT

  1     MEHMET DONMEZ - Turkey

  2     ANDREI ERSHOV - Russia

  3     ANAR MUSTAFAYEV - Azerbaijan

  4     DANIL KUNAKBAEV - Russia

  5     AHMET DEMIRCAN - Turkey

  6     ANTON DOBREV - Bulgaria

  JUNIOR18 BOYS 55 KG LEFT

  1     MUSSA BAYRAMKULOV - Russia

  2     CLAUDIU DIACONESCU - Romania

  3     VLADISLAV PERGUSHEV - Russia

  4     LEVANI DAVITASHVILI - Georgia

  5     KRISTIYAN KITOV - Bulgaria

  6     AHMET BERKAY KURT - Turkey

  7     PATRIK POZEHNAJ - Slovakia

  8     AHMET CABAOGLU - Turkey

  9     CRISTIAN COSTACHE - Romania

  JUNIOR18 BOYS 60 KG LEFT

  1     EMRE ALBAS - Turkey

  2     AZAMAT SKODTAEV - Russia

  3     NEMAT VAKILOV - Azerbaijan

  4     VUGAR SEIDOV - Russia

  5     VADYM HALYAVA - Ukraine

  6     REVAZI TEVDORADZE - Georgia

  7     EMIL ASENOV - Bulgaria

  8     AHMET KALENDER - Turkey

  9     DARIUS IAKABOS - Romania

  10    IYLA DYDYSHKO - Belarus

  11    BOHDAN KRAVETS - Ukraine

  12    IVAYLO ATANASOV - Bulgaria

  JUNIOR18 BOYS 65 KG LEFT

  1     IRAKLI ZIRAKASHVILI - Georgia

  2     GOCHA SITCHINAVA - Georgia

  3     TORSTEIN GRAVDAL - Norway

  4     MUHAMMET UZUL - Turkey

  5     VITALIJUS MARKUNAS - Lithuania

  6     VAGAN TER-BALYAN - Russia

  7     MARTIN LAZAROV - Bulgaria

  8     PAVEL BAGASHKI - Bulgaria

  9     ADAM ADAMOV - Slovakia

  10    JONATHAN TANDERYD - Sweden

  11    OGUZHAN YILMAZ - Turkey

  12    DAVIT HROYAN - Russia

  JUNIOR18 BOYS 70 KG LEFT

  1     NEDALIN HRISTOV - Bulgaria

  2     MERALI BROLIANI - Georgia

  3     MYKOLA POTIICHUK - Ukraine

  4     GOR BARSEGHYAN - Armenia

  5     BOHDAN RIZNYCHENKO - Ukraine

  6     VEDAT GULER - Turkey

  7     NIKA BRAGVADZE - Georgia

  8     ALIAKSANDR RABIKAU - Belarus

  9     OMER YONDEM - Turkey

  10    RADOSLAV PANTEV - Bulgaria

  11    ALIN TUDOR - Romania

  12    CRISTI MIGIT - Romania

  13    SERGEI ZAKOLIUKIN - Russia

  14    DOMINIK VIDA - Slovakia

  JUNIOR18 BOYS 75 KG LEFT

  1     SASHO ANDREEV - Bulgaria

  2     TORNIKE GIGAURI - Georgia

  3     MAREK EMERICI - Slovakia

  4     BETKILI ONIANI - Georgia

  5     ANTONIO KOLAK - Croatia

  6     Constantin BARLADEAN - Moldova

  7     BERKAN KARAKASOGLU - Turkey

  8     DANIEL BURYS - Poland

  9     ALIN TUDOR - Romania

  10    DIMITAR KARALIYSKI - Bulgaria

  11    YUSUF CAKMAK - Turkey

  JUNIOR18 BOYS 80 KG LEFT

  1     OLEKSANDR KULISHOV - Ukraine

  2     TAMERLAN SANAKOEV - Russia

  3     MARKO KOGL - Croatia

  4     VAKHTANG LABADZE - Georgia

  5     MUHAMMED GUMUSOGLU - Turkey

  6     GURBAN ISMAYILOV - Azerbaijan

  7     IVAN IVANOV - Bulgaria

  8     DAVIT TEDORADZE - Georgia

  9     ARTEM SEREDA - Ukraine

  10    IVAN SOSEV - Moldova

  11    EYUP DENIZ - Turkey

  12    MARTIN GALABOV - Bulgaria

  13    ALEXANDER JONSSON - Sweden

  JUNIOR18 BOYS +80 KG LEFT

  1     DAMIR SHARAFUTDINOV - Russia

  2     NIKO BAJALADZE - Georgia

  3     SOSLAN GASSIEV - Russia

  4     ALI DEMIRER - Turkey

  5     YORDAN HINOV - Bulgaria

  6     OLEH DANILOV - Ukraine

  7     LASZLO HORVATH  - Hungary

  8     BOJIDAR DZHUPANOV - Bulgaria

  9     HIKMET GUNEY - Turkey

  JUNIOR21 WOMEN 50 KG LEFT

  1     ANASTASIIA GONCHARENKO - Ukraine

  2     KRISTINA TIHONOVA - Russia

  3     NADEZHDA KOROLEVA - Russia

  4     NIKA ZARYNSKAYA - Belarus

  5     VALERYIA TSYKONOVA - Belarus

  JUNIOR21 WOMEN 55 KG LEFT

  1     MILYAUSHA GIMRANOVA - Russia

  2     DIMITRINA DIMITROVA - Bulgaria

  3     ZALINA MOURAOVA - Russia

  4     SEVIM GUNACTI - Turkey

  5     NATALIA KWIATKOWSKA - Poland

  6     GULHAN BILGIC - Turkey

  JUNIOR21 WOMEN 60 KG LEFT

  1     EKATERINA GRIDCHINA - Russia

  2     ZARINA NURIDINOVA - Russia

  3     HENRIETTA BARZSO - Hungary

  4     ANDREA KUSNIERIKOVA - Slovakia

  5     ZAHIDE TEMUROGLU - Turkey

  6     EBRU BOZKURT - Turkey

  7     YOANA DIMITROVA - Bulgaria

  JUNIOR21 WOMEN 65 KG LEFT

  1     TATSIANA ROMANIUK - Belarus

  2     KSENIIA BEZUHLA - Ukraine

  3     SEYMA AKSOY - Turkey

  4     ZARINA TAYMAZOVA - Russia

  5     SVETLANA SEMENOVA - Russia

  6     VIKTORIYA GEORGIEVA - Bulgaria

  7     BEYZANUR AVCI - Turkey

  JUNIOR21 WOMEN 70 KG LEFT

  1     REBEKA MARTINKOVICOVA - Slovakia

  2     HANNA PISKUNOVA - Belarus

  3     TATIANA SHEINA - Russia

  4     LINA DEMENKO - Ukraine

  5     TOVE NORELIUS - Sweden

  JUNIOR21 WOMEN +70 KG LEFT

  1     VIKTORIIA VORONINA - Russia

  2     MADINA KAIROVA - Russia

  3     GURO BJOERKE - Norway

  4     NURBANU KARAYEL - Turkey

  5     MUMINE YILMAZ - Turkey

  6     ANASTASIIA SHCHOLOKOVA - Ukraine

  7     RUSLANA PYLYPENKO - Ukraine

  JUNIOR21 MEN 55 KG LEFT

  1     VLADIMIR ZAIKONNIKOV - Russia

  2     BAKHTIYAR IBRAHIMLI - Azerbaijan

  3     GIORGI JASHIASHVILI - Georgia

  4     OLEKSII MYKYTIUK - Ukraine

  5     HASAN TETIK - Turkey

  6     BURAK GUNAYDIN - Turkey

  7     DANIL FAYZULLIN - Russia

  8     MITKO STAYKOV - Bulgaria

  9     KRASIMIR GEORGIEV - Bulgaria

  JUNIOR21 MEN 60 KG LEFT

  1     IMEDA TCHINTCHARAULI - Georgia

  2     ALEKSI ZAVRASHVILI - Georgia

  3     HUSEYIN OZKENT - Turkey

  4     ILIA RIABKOV - Russia

  5     JAKUB KOMENDA - Slovakia

  6     AHMAT KARAKOTOV - Russia

  7     KIRIL VAKLINOV - Bulgaria

  8     CELAL OKTAY - Turkey

  JUNIOR21 MEN 65 KG LEFT

  1     GISMAT VAKILOV - Azerbaijan

  2     GURAMI ABULASHVILI - Georgia

  3     RASUL URUSOV - Russia

  4     YURII YUNCHYK - Ukraine

  5     JONI ZVIADAURI - Georgia

  6     GOKHAN TASPINAR - Turkey

  7     ARSEN KORAEV - Russia

  8     VLADYSLAV SHYNKARUK - Ukraine

  9     MEHMET ERK - Turkey

  10    ATANAS MILEV - Bulgaria

  11    NIKOLAY TODOROV - Bulgaria

  12    STANISLAV SEVCIK - Slovakia

  JUNIOR21 MEN 70 KG LEFT

  1     TABRIZ SAFAROV - Azerbaijan

  2     YASIN ATILI - Turkey

  3     MUSTAFA ALTUNCU - Turkey

  4     ROMAN MAKARENKO - Ukraine

  5     IVAN HRYHORCHUK - Ukraine

  6     GIA LIPARTELIANI - Georgia

  7     HASAN SLANOV - Russia

  8     LEVANI UDZILAURI - Georgia

  9     FRANTISEK KOTUL - Slovakia

  10    VASILEIOS MANIADAKIS - Greece

  11    GEORGI GEORGIEV - Bulgaria

  12    OLEG TUDOREAN - Moldova

  13    ANDERS KOLLE - Norway

  14    HRISTO VATOV - Bulgaria

  15    DAVID TRUCHLIK - Slovakia

  JUNIOR21 MEN 75 KG LEFT

  1     HAMZA ZIYPAK - Turkey

  2     DANIEL PROCOPCIUC - Moldova

  3     EMRAH OKCU - Turkey

  4     LENUR KATAIEV - Ukraine

  5     ZAZA OKROTSVARIDZE - Georgia

  6     MERAB KAKABADZE - Georgia

  7     VALENTIN GOSPODINOV - Bulgaria

  8     BATRAZ KARAEV - Russia

  9     ZAURBEK TSHOVREBOV - Russia

  10    IVAN KHARKEVYCH - Ukraine

  11    GHEORGHE LUCUTA - Romania

  12    BORISLAV BORISOV - Bulgaria

  13    RASTISLAV KOSTOV - Slovakia

  14    FILIP HRITZ - Slovakia

  JUNIOR21 MEN 80 KG LEFT

  1     GEORGII TAUTIEV - Russia

  2     OGUZHAN KOCAK - Turkey

  3     DMYTRO CHALIUK - Ukraine

  4     VALERIANI MELADZE - Georgia

  5     ELCHIN BINATOV - Georgia

  6     ANDRII MOROZ - Ukraine

  7     VLADISLAV KRASTEV - Bulgaria

  8     RADOVAN CONTOFALSKY - Slovakia

  9     MICHAL GIRASEK - Slovakia

  10    EVGENII SHASHKOV - Russia

  11    ANDREAS SAFTA - Romania

  12    GANELIN STOYANOV - Bulgaria

  13    MATEO STRUPAR - Croatia

  14    ALIN HASIUC - Romania

  15    RZABALA AZIZBAYLI - Azerbaijan

  16    OKTAY BALCI - Turkey

  17    EDMOND HALASZ - Hungary

  JUNIOR21 MEN 85 KG LEFT

  1     MARAT AYBAZOV - Russia

  2     HRISTIYAN MARINOV - Bulgaria

  3     IHOR OKARA - Ukraine

  4     VLADISLAV ZHEGUS - Ukraine

  5     ANDRIJA SIMIC - Croatia

  6     GIORGI ARUTINOVI - Georgia

  7     MAKSUT ATLI - Turkey

  8     MIHAIL VASILYEV - Russia

  9     ALIN HASIUC - Romania

  10    BURHAN DUMLU - Turkey

  11    BORISLAV BACHEV - Bulgaria

  JUNIOR21 MEN 90 KG LEFT

  1     ALAN MAKEEV - Russia

  2     ALI GURBUZ - Turkey

  3     LEVANI KHABALAEV - Russia

  4     YORDAN TSONEV - Bulgaria

  5     VAIOS ANTHOULIS - Sweden

  6     OLEKSANDR ILNYTSKYI - Ukraine

  7     PAWEL PACUT - Poland

  8     VLADIMIR MLADENOV - Bulgaria

  9     NIKLAS HEDMAN - Sweden

  10    GIORGI ONIANI - Georgia

  11    ENGIN KAVCAR - Turkey

  12    MARKUS HERMANSEN - Norway

  JUNIOR21 MEN +90 KG LEFT

  1     SERGEI SHCHIPANOV - Russia

  2     RUSLAN DMITRIEV - Russia

  3     DMYTRO PASTUKH - Ukraine

  4     ONUR ATASOY - Turkey

  5     GIORGI SHISHNIASHVILI - Georgia

  6     ABDULLAH SARIBAS - Turkey

  7     JOZSEF BAKSA - Hungary

  8     NIKOLAY LYUTSKANOV - Bulgaria

  9     PER CHRISTIAN RUNDHOVDE - Norway

  10    STEFAN KOSTIC - Serbia

  11    TOMA RASHEV - Bulgaria

  MASTER WOMEN 60 KG LEFT

  1     ANN JOHANSSON - Sweden

  2     NATALIA LESKOVA - Russia

  3     INGRIDA SIDLAUSKIENE - Lithuania

  4     JOANNA DAMINSKA - Poland

  5     LIBOU PETRALAI - Belarus

  6     BIRSEL TOKSOZ - Turkey

  7     KYRIAKI GIANNOPOULOU - Greece

  8     LADA HADZIEVA - Bulgaria

  MASTER WOMEN 70 KG LEFT

  1     VALENTINA POTAPENKO - Russia

  2     PIRJO LAITURI - Sweden

  3     MARI THYSELL - Sweden

  4     SONIA TURZYNIECKA - Poland

  5     LEILIA ABDULLINA - Russia

  MASTER WOMEN 80 KG LEFT

  1     CAMILLA KÄTTSTRÖM - Germany

  2     NURHAN USTUNKAYA - Turkey

  3     LARISA BOROVINSKAYA - Russia

  4     TATIANA TSVETKOVA - Russia

  5     DONKA YOVCHEVA - Bulgaria

  MASTER WOMEN +80 KG LEFT

  1     TARJA KOKKO - Finland

  2     TATIANA VASILYEVA - Russia

  3     ULRICA SEIJBILD - Sweden

  4     BORKA DAKIC - Serbia

  5     AGY GORZYNSKA - England

  6     EMILIYA STOYANOVA - Bulgaria

  MASTER MEN 70 KG LEFT

  1     DRAZEN KOGL - Croatia

  2     EDUARD BOLDYREV - Russia

  3     NIKOLAY MARTINYUK - Russia

  4     NECMETTIN SUBASI - Turkey

  5     TIBOR KOROSI - Hungary

  6     ROMAN MEDVEDSKY - Israel

  7     CSABA KOLLAR - Hungary

  8     JAN-ERIK SUNDE - Norway

  9     JAMBULI VIBLIANI - Georgia

  10    ENGIN TERZI - Turkey

  MASTER MEN 80 KG LEFT

  1     ROMAN RUDNYTSKYY - Ukraine

  2     LOVEI JOZSEF - France

  3     MISLAV DROKAN - Croatia

  4     DURSUN ONDER - Turkey

  5     MARIN PEYCHEV - Bulgaria

  6     DIMITAR STEFANOV - Bulgaria

  7     CLAES MARTENSSON - Sweden

  8     GRIGORII STRELYNIKOV - Russia

  9     YILMAZ BOYRAZ - Turkey

  10    JACQUES RENWA - Belgium

  11    OLIVIER HEUSE - Belgium

  12    LUCIAN TUDOR - Romania

  13    PASCAL GIRARD - Switzerland

  14    FLORIN ALBU - Romania

  MASTER MEN 90 KG LEFT

  1     UNAL TURKER - Turkey

  2     OLEH ANDRYEYEV - Ukraine

  3     DINU DOBREAN - Romania

  4     TARKAN ATMACA - Turkey

  5     LASZLO KELEMEN - Hungary

  6     VESELIN ZHIVKOV - Bulgaria

  7     ALEKSANDR TSITSISHVILI - Russia

  8     KLAUS SURRMANN - Germany

  9     SORIN SCHILDBACH - Germany

  10    AUGUSTIN MANTOG - Romania

  MASTER MEN 100 KG LEFT

  1     ZUFAR TAZETDINOV - Russia

  2     YEVHEN LITOVTSEV - Ukraine

  3     ATILE KOCAK - Turkey

  4     ERKAN DAMAR - Turkey

  5     AIDAS PALISKIS - Lithuania

  6     MARIS KALEJS - Latvia

  7     VLADIMERI KHUTSISHVILI - Georgia

  8     OTTAR ARNE BERG - Norway

  9     ANDERS SVENSSON - Sweden

  10    ALEKSANDR BELYUSHIN - Russia

  11    GELA GELASHVILI - Georgia

  MASTER MEN +100 KG LEFT

  1     MARTIN DODOV - Bulgaria

  2     YIGIT SARICALI - Turkey

  3     RADU GEORGESCU - Romania

  4     GEORGIOS CHARALAMPOPOULOS - Greece

  5     MERAB APTSIAURI - Georgia

  6     KURT KVIKSTAD - Norway

  7     PIOTR PALCZEWSKI - Poland

  8     ROMAN PALCZEWSKI - Poland

  9     LILIAN OPREA - Moldova

  10    NUMAN DEMIRER - Turkey

  GRAND MASTER MEN 75 KG LEFT

  1     PASI KUNNARI - Finland

  2     MICHAIL MANIADAKIS - Greece

  3     VLADIMIR ROGOZHINSKIY - Russia

  4     THOMAS LUNDGREN - Sweden

  5     RONNY CEDER - Sweden

  6     JUERGEN BAUMANN - Germany

  7     SERHII NESTERENKO - Ukraine

  GRAND MASTER MEN 90 KG LEFT

  1     RICCARDO MANZINI - Switzerland

  2     ROMUTIS PALISKIS - Lithuania

  3     WOJCIECH WALESKO - Poland

  4     DRAGOS MECU - Romania

  5     VADYM KRASOV - Ukraine

  6     DANIEL ZHIVKOV - Bulgaria

  GRAND MASTER MEN 100 KG LEFT

  1     MICHAEL MUCHA - Germany

  2     YAKUB CIN - Turkey

  3     VANYO BIYCHEV - Bulgaria

  4     CVETAN GASHEVSKI – Bulgaria

 

  GRAND MASTER MEN +100 KG LEFT

  1     MIHAIL SHESHIN - Russia

  2     MEHMET KASKA - Turkey

  3     YEVHEN HULENOK - Ukraine

  SENIOR GRAND MASTER 75 KG LEFT

  1     VICTOR ZAYTSEV - Russia

  2     WIESLAW PODGORSKI - Poland

  3     MUSLUM IBRAHIMOV - Azerbaijan

  SENIOR GRAND MASTER 90 KG LEFT

  1     ANDRZEJ HYMER - Poland

  SENIOR GRAND MASTER 100 KG LEFT

  1     PANTELIS FILIKIDIS - Greece

 2     MIRCEA CARLOGANU - Romania

  3     VYDAS MIKELIONIS - Lithuania

  4     JOZEF WEDROWSKI - Poland

   SENIOR GRAND MASTER +100 KG LEFT

  1     WIESLAW JABLONSKI - Poland

 

  2     LYUBEN IVANOV - Bulgaria

 

архив >>>

Language